Fűtés vezérlés

Fűtés vezérlés

Hőszivattyú

Hőszivattyú

..................................

Szolgáltatások
Home Szivattyús radiátoros fűtés
Szivattyús radiátoros fűtés a fűtést programozhatjuk is.

Működési elv:

Az energiahordozó eltüzelése központi helyen (kazánban) történik. Legtöbb esetben fali gázkazánról, vagy álló gázkazánról működik a rendszer. Az így előállított hőenergiát közvetítőközeg segítségével juttatjuk el a fűtött helyiségekben elhelyezett radiátorokhoz. A közvetítőközeg folyadék, legtöbbször víz.
Korszerű fűtésről akkor beszélünk, ha szivattyús és kétcsöves fűtést alkalmazunk, ami alacsony fűtővíz hőmérsékletre van megépítve. Ez azt jelenti, hogy a fűtőtestekhez két csővezeték megy. Az egyiken a melegebb, előre menő víz, a másikon a lehűlt, visszatérő víz áramlik. A fűtőtestek párhuzamosan vannak kapcsolva, minden fűtőtesthez közel azonos hőmérsékletű víz érkezik.
A radiátorok megválasztásánál hőtechnikai, esztétikai és árszempontokat is mérlegelhetünk. Fűtőtestekből is csak akkorát válasszunk, amely az adott helyiség hőigényéhez szükséges, de azt biztonságosan ki tudja fűteni. A túlméretezett radiátor többlet-beruházási költséget jelent.

Előnyei, hátrányai:

A kényszer keringtetésű vagy szivattyús radiátoros melegvíz-fűtések előnye, hogy a rendszer vékonyabb csővezetékekből és kisebb vízterű hőleadókból építhető meg, mint egy gravitációs rendszer. A szivattyúzás villamosenergia-költsége állandóan jelentkezik. A helyi szabályozást termosztát fejes radiátorszelepekkel lehet megoldani. Ha energiatakarékos rendszert akarunk üzemeltetni a termosztát fejek beépítése szükséges. Ezek a berendezések érzékelik a sugárzásból, villamos berendezések működéséből, emberek hőleadásából származó hőnyereséget, és a helyiség hőmérsékletét a mindenkori hőigény szerint beállított értékre szabályozzák. Az épület fűtöttségét napszakonként változtathatjuk, ha programozható helység termosztátot alkalmazunk.

 
< vissza